Daha sağlıklı, verimli, kaliteli ve güzel bir yaşam için en önemli detay “mutluluk.” Peki gerçekten mutluluğu ne kadar önemsiyoruz? Kaç damla mutluluktan nasipleniyoruz? Asıl soru orada bir yerlerde şelaler akarken biz neden damlalarla yetiniyoruz? İşte mutluluğun reçetesi niteliğinde, altın kalitesinde tavsiyeler.

 

Ruh sağlığı hizmetlerinde psikiyatri, nöroloji ve psikoloji alanlarında iş birliğinin önemine dikkat çeken psikologlar, özellikle psikologların tedavi ve psikoterapi alanındaki işlevinin altını çiziyor: “Fırtına kopacakken durdurmayı bilmek, limanda neler yapacağını kavramak ve kendisini fırtınaya götüren yolu bulmak, bir daha aynı yoldan gitmemek ya da giderken fark ederek dönmek için yol göstericiye ihtiyaç vardır.”

 

 Üstümüzə geyindiyimiz bir köynək o gün özümüzü daha yaxşı hissetməyimizə səbəb ola bilər və yaxud əksinə.Deməli, rənglərin özünəməxsus bir sehri və enerjisi var.Rəng seçimi həm də xarakterimizdən xəbər verir.

 

Hikikomori, Japonya’da özellikle son yıllarda sıkça kullanılan ve kelime anlamı olarak “kendini toplumdan izole etmek, içeri çekilmek, hapsedilmiş olmak” anlamlarında olan Japonca bir kelime.

 

1 -dən səhifə 2

Çox oxunanalar